Gofrownice przemysłowe – czym kierować się przy ich wyborze?

gofrownice przemysłowe

Gofrownice przemysłowe są niezbędnym elementem wyposażenia wielu kawiarni i cukierni. Aby jednak mogły należycie pełnić swoją rolę, muszą być odpowiednio wybrane. Warto byłoby więc dowiedzieć się, na jakiego rodzaju kryteria należy zwracać swoją uwagę.

Jaka powinna być moc gofrownicy? 

Wybierając gofrownice przemysłowe z tego sklepu, trzeba zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na moc tego typu urządzeń. Powinna ona oscylować w granicach 1400 a 2000 W. Co do zasady, im wyższa moc gofrownicy, tym lepiej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że wyższa moc oznacza także wyższą cenę. Niemniej jednak, gofrownice o wysokiej mocy charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Dużym błędem byłby wybór urządzenia o mocy na przykład 700 W. O ile sprawdzi się ono w domowych warunkach, o tyle nie nada się do cukierni czy kawiarni. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając gofrownice przemysłowe?

gofrownice przemysłowe

Wybierając gofrownice przemysłowe należy zwrócić swoją uwagę nie tylko na ich moc, ale również na: 

  • materiał, z którego wykonane jest urządzenie 
  • antypoślizgowe nóżki 
  • rodzaj powłoki

Materiał, z którego wykonana jest gofrownica przemysłowa koniecznie musi być solidny. Wówczas charakteryzować go będzie wysoka odporność na rozmaite uszkodzenia, o które nietrudno podczas częstego użytkowania. Warto byłoby też przyjrzeć się płytkom gofrownicy. Wydaje się, że najbardziej optymalne będą te żeliwne, utrzymujące wysoką temperaturę przez dosyć długi okres czasu. Gofrownicy przydadzą się także antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu zmniejszone zostanie prawdopodobieństwo przypadkowego strącenia jej na podłogę. Istotne jest również to, aby gofrownica była wyposażona w osobne miejsce na kabel. Dzięki temu, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będzie on odpowiednio zabezpieczony przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi.